Operní pěvec a manžel Hany Zagorové Štefan Margita (57) si na štíhlé postavě zákládá. I proto jí šestkrát denně a sází hlavně na maso, zeleninu a ovoce. A když je třeba, nasadí osvědčenou dietu.

Zatímco jeho běžný jídelníček lékaři kvitují s nadšením, protože omezuje smažené věci, sladkosti a uzeniny, za jeho přísnou dvoutýdenní dietu by už ruku do ohně nedali.

I když slibuje váhový úbytek až osm kilogramů a oblibě se těší nejen u celebrit, má totiž řadu nedostatků a není lehké ji dodržet. Nehledě na to, že mnoho lidí se po návratu ke své předchozí stravě vrátí rychle na původní váhu, v horším případě nějaké to kilo přiberou. Stejně jako mnoho ostatních přísných diet vyžaduje pevnou vůli a je lepší ji konzultovat s lékařem.

1. den: Snídaně: černá káva Oběd: 2 vařená vejce a špenát Večeře: grilovaný steak, hlávkový salát a ovoce

2. den: Snídaně: rohlík a černá káva Oběd: grilovaný steak, hlávkový salát a ovoce Večeře: šunka (kolik sníte)

3. den Snídaně: rohlík a černá káva Oběd: 2 vařená vejce, hlávkový salát a rajčata Večeře: šunka

4. den: Snídaně: rohlík a černá káva Oběd: vařené vejce a tvrdý sýr, vařená syrová mrkev Večeře: bílý jogurt a ovoce

5. den: Snídaně: strouhaná mrkev s citronovou šťávou a černá káva Oběd: dušená nebo vařená ryba a rajčata Večeře: grilovaný steak, hlávkový salát

6. den: Snídaně: rohlík a černá káva Oběd: grilované kuře Večeře: 2 vařená vejce, hlávkový salát a rajčata

7. den: Snídaně: čaj s citrónem Oběd: ovoce Večeře: libovolný pokrm, který vám  v týdnu nejvíc chutnal

Celý jídelníček se další týden znovu opakuje. Pokud není uvedeno konkrétní množství, znamená to, že je zcela libovolné, výběr ovoce je také na vás. I když ze začátku budete mít radost z toho, že můžete třeba šunky sníst, kolik chcete, věřte, že po pár dnech už ji nebudete chtít ani vidět!

Foto: Herminapress.cz