Přebytečná kila občas řeší i zpěvačka Hana Zagorová (67). Naštěstí si nechala vypracovat dietní plán, který jí svědčí a jeho dodržování jí nečiní žádné problémy.

"Nechala jsem si jej před časem sestavit od Petra Havlíčka. Nemám s ním sebemenší problém, protože jím, co mi chutná. Základem jsou totiž věci, které mám ráda – maso a zelenina," nechala se slyšet.

Důležitá je nejen skladba jídelníčku, ale i jeho pravidelnost a přizpůsobení dennímu programu. "Vstávám obvykle ve tři čtvrtě na osm. A ať jsem kdekoli, snídám to samé. Půlku jogurtu, kousek tvarohu a ovoce. To všechno zasypu vločkami a k tomu vypiju velký hrnek čaje z čerstvého zázvoru a dvě kávy," říká Zagorová.

Narozdíl od snídaní ale Hanka pravidelně neobědvá, daří se jí to vlastně jen v zahraničí. Kdo by ale měl zato, že v té době trpí hlady, byl by na velkém omylu. "V mezičase si dám knäckebrot s lučinou a zeleninou," vysvětluje zpěvačka.

K večeři si pak dá rybu nebo kus masa se zeleninovým salátem a čas od času si zahřeší sklenkou šampaňského nebo něčím sladkým. "Hlavně je důležité poslouchat svoje tělo, protože to napoví mnohé," dodává.

Salat z cizrny a tunaka

Foto: Herminapress.cz a archiv