Znají ho fanoušci divadla, dabingu, kromě toho ale zazářil i v seriálech Četnické humoresky nebo Ošklivka Katka. Nyní se Petr Štěpán (40) vrací coby Mikuláš Navrátil z Cest domů.

Mikuláš Navrátil je ekonom a obchodník, který zabředl do čachrů s nemovitostmi. Za svou chybu si odseděl dva roky a teď doufá, že už si všechnu smůlu v životě vybral. Hned jak opustí vězení, ho ale čeká první nepříjemná zpráva. Manželka Lucie v podání Henriety Hornáčkové začala mezitím žít s jeho mladším bratrem. Jak se s tím výbušný Mikuláš smíří?

"Nebude se s tím smiřovat lehce. Divák očekává nějaký konflikt a dočká se ho. Vztah mezi bratry se pak sice urovná, ale stále to bude mezi nimi doutnat.  Mikuláš není žádný násilník, i když se občas projevuje trochu agresivně a možná leccos tají," říká Štěpán.

"Je i přes svou kriminální minulost spíš kladná postava, ale má v sobě nějaký zvláštní spodní proud. Jakoby nad ním neustále visel nějaký otazník, jakési tajemství," dodává.

Mikuláš se mu hraje velmi dobře. Je mu sympatický jeho jízlivý až sarkastický humor, který prý mají společný. Líbí se mu, že je plný rozporů, pere se v něm třeba jistá zhrzenost se stále přežívající láskou vůči Lucii.

"Není to nic příjemného, ale zvykl jsem si, už jsem kvůli jiné práci taky dojížděl do Prahy. Chce to mít dobré auto a být zodpovědný a jít si dřív lehnout," směje se herec.

"Lidé se mě občas ptají, proč se do Prahy nepřestěhuju. Mně se ale nechce, bydlíme na okraji Brna, odkud jsem za pět minut na dálnici. V Brně mám skvělou partu kamarádů v divadle, začal jsem také učit na JAMU, mám tam rodinu, zázemí. Dokud to půjde, nebudu to měnit," vysvětluje Štěpán.

 

Foto: FTV Prima