Herci ojedinělého divadelního souboru Prague Shakespeare Company jsou nadšení. Nastudovali hru Venus in Fur, která se hraje na Broadwayi a je neustále vyprodaná, a sklízejí s ní obrovský úspěch! Každé představení je v komorním divadle Kolowrat zaplněné téměř do posledního místa a diváci se neustále vracejí.

Ve hře Venus in Fur (Venuše v kožichu) excelují herečka Jessica Boon s Guyem Robertsem. “Hlavní postava, Vanda, je jedna z nejúžasnějších, novodobých ženských rolí, které kdo kdy pro herečku napsal. Jessica Boone v ní podává strhující herecký výkon, který celou inscenaci oživuje a ukazuje, proč je nejlepší anglicky mluvící herečkou v České republice,” říká umělecký šéf souboru a herec Guy Roberts a dodává, že hra Venus in Fure je v současné době uváděna v anglickém jazyce s českými titulky.

Venus 2

 

Na začátku příštího roku ale Prague Shakespeare Company přijde s husarským kouskem a hru uvede i v češtině v hlavních rolích s Janou Pidrmanovou a Václavem Vašákem. Premiéra by měla být v polovině února 2015. Pokud chcete stihnout Venuši v kožichu ještě letos, 13. a 14. listopadu máte poslední šanci!

Venus 1

Divadelní hra Venus in Fur se na Broadwayi poprvé hrála v roce 2011 a získala řadu ocenění, jako například cenu Tony za hlavní ženský herecký výkon pro představitelku Vandy, Ninu Ariandu. O rok později ji zfilmoval Roman Polanski a do hlavní role Vandy obsadil svou ženu Emmanuelle Seigner. Film byl nominován na Césara ve všech hlavních kategoriích.

Více informací na stránkách www.pragueshakespeare.cz.

Foto: Archiv