Slavný francouzský herec a také úspěšný vinař Pierre Richard přijel na pozvání topmodelky Taťány Kuchařové, jež pořádala jménem své nadace Krása pomoci benefiční večeři.

„Vzhledem k tomu, že ani já nejsem nejmladší, toto téma mě velmi oslovuje a  jsem nesmírně rád, že mohu slečnu Kuchařovou v jejím konání podpořit. Pomohu si citátem od Stendhala: „Krása je příslib štěstí“. Slečna Táňa Kuchařová je toho živoucím důkazem, protože je nejen krásná, ale její zájem o štěstí druhých ji zavedl až k založení nadace pro pomoc seniorům,“ uvedl Pierre Richard.

Během večeře se konala aukce exkluzivních vín z vinic Pierra Richarda. Výtěžek dosáhl 554 000 Kč a  v plné výši půjde na projekty pro seniory, které již od roku 2008 podporuje Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci.

Letos osmdesátiletý Pierre Richard v roce 1986 koupil usedlost v panství Evêque u Středozemního moře ve vinařském regionu Languedoc, Corbieres, a zrenovoval na něm původní vinice. Hned první produkce sklidila uznání i ocenění a tak Pierre Richard vytvořil vlastní řadu původních regionálních červených vín, která nazval Mon Rouge Pif. Vinařství Pierra Richarda pravidelně získává ocenění doma i v zahraničí a je držitelem několika prestižních zlatých medailí z Paříže.

Do Prahy se oblíbený komik vrátil po více než dvou letech, tentokrát s nejnovějším vínem ze svých vinic Château bel Evêque. Jde o červené, ročník 2011, pojmenované Petrus Ricardus na počest Richardova stejnojmenného divadelního představení.

nadace Krása pomoci Pierre Richard_Taťana Kuchařová_foto Dana Kolářová 6 náhled

Foto: Archiv