Moderátor Tomáš Hauptvogel (40) zmizí z obrazovky! S přítelkyní Monikou se totiž chystá na vpravdě dobrodružnou cestu po zemích Balkánského poloostrova, který chtějí projet na motorce.

"Začínáme cestou do rakouských Alp, pak přes Grossglockner do Itálie k moři. Po pobřeží přes Slovinsko do chorvatského Splitu. Tam si dáme jeden den bez motorky," plánuje.

"Pak dál do Mostaru, odtud k největšímu jihoevropskému fjordu Kotor v Černé hoře. Také chceme jet kolem hranic s Albánií do pohoří Durmitor, kde jsou krásné cesty ve výškách kolem 2000 metrů nad mořem. Potom to stočíme zpět na Bosnu do Sarajeva," pokračuje Hauptvogel.

"To už ale budeme skoro na cestě zpět přes Visegrad, kousek Srbskem a nahoru na Maďarsko, Slovensko a domů. Bydlet budeme buď v kempech, nebo nějakých privátech," říká.

"Volně stanovat například v Bosně se prý moc nedoporučuje, kvůli minám. Moc nás ale nepotěšila předpověď. Přes tento víkend má v Alpách napadnout půl metru sněhu a v Bosně hrozí povodně," děsí se moderátor.

"Takže je úplně možné, že to nakonec někde stočíme někam úplně jinam, kde bude hezky. Jak jsem už říkal, motorka je prostě svoboda," dodává nadšený cestovatel.

Foto: Archiv