Herečka a moderátorka Mahulena Bočanová (46) celá září! Šťastný ruměnec do tváře jí vehnala nejen nová práce, ale i školní úspěchy dcery Mariny (11).

Novou metodu Sfumato - Splývavé čtení, ale i učebnici Živá abeceda představila a pokřtila Bočanová s velkou radostí. V oblíbeném podniku La Casa Argentina se rozpovídala nejen o nich, ale i o své dceři, na kterou je náležitě pyšná. I když už v to ani nedoufala, Marina začala v učení a hlavně ve čtení dělat velké pokroky.

Mahuleno, vy úplně záříte! Vaše dcera udělala díky učitelce Tereze a metodě Márie Navrátilové velké pokroky, že ano? Masivní! Je to metoda, která Máně svědčí jako praseti drbání, jak se tak říká. Paní učitelka je náš anděl. Je trpělivá, láskyplná. Zdaleka není vyhráno, je to běh na dlouhou trať. Pro mě je ale základní to, že když byla Márina v první a druhé třídě, byla jsem přesvědčená, že to čtení nedá. Bylo to pro ní nesmírně náročné, ale zázrak se stal a jde to.

Mahulena-Marina-Tereza

Jak dlouho jí učí? Třetím rokem se jí každý den věnuje dvě hodiny. První rok jsem jí učila já, druhý měla pauzu a od té doby jí učí paní učitelka. Dítě potřebuje autoritu, a proto je lepší, když ho neučí jeho rodič.

Nabízí se otázka, jaká jste byla žačka a studentka vy? Mě šlo vždycky všechno levou zadní, tak jsem to takhle odskákala (smích). Šlo mi to bez práce, na samý jedničky, všechno jsem se rychle naučila. Cizí jazyky, všechno, od první třídy až po diplomky. Tak asi pánbůh řekl, Mahuleno, stop, takže Máně nejde nic. Ale o to větší jsou ty radosti, když se ta bariéra neumění začne probourávat. A ona je teď ve špičkové formě a je šťastná. Mám velkou radost. Člověk občas potřebuje seshora podrbat a pánbůh asi usoudil, že bych si to už zasloužila (smích).

Foto: Archiv