Herečka Markéta Častvaj Plánková (35), kterou diváci znají třeba z Ordinace v růžové zahradě, už brzy zazáří u konkurence. Začátkem příštího roku se blýskne v novém seriálu České televize První republika.

"Splnil se mi sen zahrát si v takovém projektu. Už jako malá jsem hltala seriály typu Sňatky z rozumu a snila o tom, že až vyrostu, budu v něčem podobném hrát," nechala se slyšet na představení seriálu ve stylovém prostředí Cafe Imperial .

"Povedlo se a jsem moc šťastná. Pak, že se sny neplní," smála se Plánková, představitelka Kláry Valentové-Léblové, osudové ženy a dcery bohatého továrníka.

"Narozdíl od předchozího úspěšného Vyprávěj, bude První republika obsahovat silný příběh ženy mezi dvěma muži a opepřený bude kriminální zápletkou, vraždou, která se udála ještě před první světovou válkou," řekl o seriálu jeho režisér Biser A. Arichtev.

"Seriál má několik dějových linií, které se vzájemně prolínají a vyvíjejí v čase. Věřím, že se nám tímhle seriálem opět podaří oslovit mnoho diváků," dodal.

Kromě Plánkové se v První republice objeví také Jana Štěpánková, Ján Koleník, Jiří Vyorálek, Radek Holub, Pavel kříž, Petr Vondráček, Veronika Nová, Taťána Medvecká, Tomáš Töpfer a řada dalších známých herců.

Foto: Herminapress.cz