Co když se vaše vlasy krepatí, jsou křehké, matné a bez lesku a síly? Odpovědí je zahájit intenzivní kúru na obnovení jejich ztracené krásy. 

1. Kompletní péče Jste zvyklá běžně používat pouze šampon? V případě, že jsou vaše vlasy zničené, vybavte se lépe. "Je dobré mít na paměti, že stejně jako u pleti vám, bohužel, ani u vlasů pouze jeden přípravek stačit nebude. Na suché a poničené vlasy je jasnou volbou Gold řada vlasové kosmetiky Tahe. Jedná se o šampon, masku, vlasový olej na roztřepené konečky a vlasový elixír Gold Secret s částečkami zlata pro neodolatelný lesk,“ radí profesionální kadeřnice Barbora Greplová.

2. Olejová kúra Poničeným a vysušeným vlasům svědčí také výrobky s obsahem přírodních olejů, jako je kokosový, lněný nebo třeba arganový olej. Ale držte se dál od šamponů s minerálními oleji a vazelínami, které sice udržují vnější vlhkost, ale nedostanou se dovnitř. Obáváte se, že budou vlasy po použití oleje mastné? Kvalitní vlasový olej by vám při správné aplikaci rozhodně vlasy zmastit neměl. Obecně se olejíčky doporučují aplikovat spíše jen do roztřepených konečků.

3. Pozor na teplo Teplo je dosud nejlepší způsob, jak docílit elegantního, hladkého vzhledu. Ale co když potřebujete chránit vaše vlasy před poškozením způsobeným právě použitím fénu, kulmy nebo žehličky? Chcete-li mít hladký vyžehlený účes bez poškození vlasů, dejte na radu naší specialistky: „V první řadě bych vám doporučila zakoupit si u vašeho kadeřníka profesionální žehličku. Taková žehlička je sice dražší, ale má regulaci teploty, takže vlasy nepřepaluje. Před žehlením si nezapomeňte vlasy důkladně rozčesat a nanést dostatečné množství přípravku na jejich ochranu.

4. I vlasy stárnou Keratin je bílkovina, která je stavební složkou vlasů. Vlivem chemických vlivů, působením tepla a také věkem tato látka ve vlasech ubývá. Vlas se tak stává slabším, dehydratovaným a snadněji se láme. Proto je potřeba tuto látku do vlasů dodávat pomocí vhodných přípravků. Je však důležité, aby keratin obsažený v produktech byl s vlasem dobře slučitelný.

Foto: Archiv