Léto je léto, zpívala kdysi Helenka Vondráčková a já úplně cítila tu vůni malin, jahod a hub, které tahám z vyhřátého jehličí… Jako by už taková léta nebyla…

Hm. Obávám se, že taková léta pořád jsou, ale já stárnu, mám mnohem chudší repertoár prožitků, s absencí své vlastní slunné dychtivosti vše kolem mne proto šoupu do stínu, který vrhám já – dáma zralého věku… Pokusím se ovládnout a být pozitivní! (I když mám takovou hnusnou náladu, že vše, co si představím pod pojmem pozitivní, nesnáším! Pozitivní, mladý, hubený holky jsou vysloveně strašný! Pozitivní kecy úspěšných podnikatelů – hnus! Pozitivní čtyřicátnice, co mají všechno na háku – odporné!!!! Pozitivní moderátoři – děs idiotský! A mohla bych, kdybych se neovládala, pokračovat do aleluja…)

Mám zde několik vašich aktuálních, veselých dotazů. Hurá na ně:

Výchova dětí Milý Karle, jaký mám názor na tělesné tresty dětí? Váš syn prožívá velmi těžkou pubertu a máte pocit, že kdybyste ho fyzicky neusměrnil, že až mu bude dvacet, tak vás zastřelí…

Hm. Žijeme v době velkého násilí. Žijeme v době, kdy se o násilí píše, kdy se násilí ukazuje, kdy se k němu vzhlíží… Mé dceři je třicet pryč a před chvílí na mě byla tak nespravedlivě drzá, že jsem jí vrazila pár facek! A víte, proč jsem si to mohla dovolit?! Protože ji miluju a nikdy bych jí neublížila doopravdy, a taky proto, že hodně jím, a tak mám páru!

Možná, že by vás mohl potěšit jeden můj starý povzdech: Dokonalá matka miluje i spratka!

Chybějící dokonalost Milá "starší dámo" z Davle, „Všichni chlapi jsou kreténi, kteří nám ničí život, tak proč je, do prdele, pořád chceme?!"

Sama nevěříte, že vám dám kloudnou odpověď, že? Znáte ji přece sama! My ty mužské kretény chceme proto, aby se vedle nich mohla tak báječně odrážet naše dokonalost! My je chceme proto, abychom se o ně mohly starat, aby nás obdivovali, jak jsme božské, aby na nás byli závislí, protože jsou tak neschopní… my je prostě chceme, protože bez nich jsme sice úchvatné, krásné, podnikavé, ale… jako by nám pořád něco chybělo… jako by nám prostě chyběl nějakej blbec, který nám v noci drží svou ruku pod hlavou tak dlouho, dokud mu, blbovi, úplně nezdřevění…. Letní paráda Milá Klaudie, jaké jsem si letos pořídila plavky? Hm… Mám bikiny! Bílé! S velikými červenými květy. Jsem nepřehlédnutelná!!!! (Mimochodem slovo nepřehlédnutelná používají novináři, když mne chtějí popsat. Každý ten novinář si o sobě myslí, že je originální, že na tohle „nepřehlédnutelné“ slovo sám - osobně - přišel. A když jsem si pročítala všechny články, tak jsem zjistila, že jsem hovořila se sto dvaceti šesti „originálními“ novináři!

Jestli máte nějaké to kilo navíc, nestyďte se za něj! Neschovávejte se do jednodílných černých plavek, ale hrdě své obliny ukažte v miniaturních neonových kalhotkách! A neváhejte! Platí totiž tahle má rada: Užívejte si nazí, než se vám figurka zkazí!

Létu a Glancu zdar

(i když nálada mi velí přát všem jen bídu, zimu, zmar…) No… snad mě to přejde, a když ne, tak… tak to budu mít blbý!