Dobrý korektor by neměl chybět v žádné kosmetické taštičce. Jenže jak najít ten pravý, když jich existuje tolik druhů? Začervenání, akné, tmavé kruhy pod očima nebo pigmentové skvrny – každý z těchto problémů jde snadno zamaskovat, pokud zvolíte ten správný produkt. Na kruhy pod očima totiž potřebujete jiný korektor než na zanícený pupínek. Při výběru je důležitá také míra krytí, stupeň projasnění a barva.

Barevná šifra Růžový odstín vás ve vteřině zbaví kruhů pod očima, protože neutralizuje fialovou pigmentaci. Rozdíl je dechberoucí, protože právě vyretušováním tmavých míst získáte mladistvý a odpočatý vzhled. Zelená či žlutá zas vyřeší trable s jakýmkoliv začervenáním. Překryjí stopy po akné, rudé jizvičky nebo rozřířené červené žilky. V tomto případě ale potřebujete ještě jednu vrstvu tělového korektoru, který dodá zneutralizovanému místu přirozenou barvu.

Už žádné kruhy pod očima Na tvář byste rozhodně neměla používat stejný korektor jako pod oči. Oční okolí si žádá výživnější konzistenci se složkami, jež tenoučkou kůži nejen překryjí, ale také nevysušují a ochrání. Bývají v nich často obsaženy rozjasňující pigmenty, které jsou ale pro zbytek tváře nežádoucí. Ke korekci nedokonalostí na obličeji se hodí matující tyčinky bez obsahu oleje a nejvyšším stupněm krytí.

Najít správný odstín Korektory vám mohou na kráse přidat, ale také naopak. Pod oči vždy vybírejte o půl až celý stupeň světlejší barvu než pro zbytek obličeje. Korektor slaďte s make-upem, který používáte, ideální je držet se stejné značky. S výběrem si nechte poradit a nezapomeňte výsledný odstín ještě v obchodě prověřit na denním světle. Zářivky dokáží hodně zkreslovat a kvůli nim můžete vybrat až o jeden a půl odstínu tmavší produkt.

Vyzkoušeli jsme pro vás všechny typy korektorů. Ve fotogalerii najdete naše postřehy a doporučení. 

Foto: Vladan Krumpl