Rtěnky jsou zásadní pro trendy podzimní look, protože pěkně nalíčené rty vždy přitáhnou pozornost a působí sexy… Avšak jen v případě, že si vyberete správnou barvu a texturu vhodnou přesně pro váš typ rtů…

Mnoho z nás velmi dlouho tápe, jakýže odstín vlastně sedne rtům nejlépe. Existuje pár základních pravidel, jichž je dobré se při nákupu držet. Pak už nikdy neuděláte chybu.

Nahá přirozenost Je velmi důležité si předem ujasnit, jestli toužíte po přirozeném vzhledu rtů, nebo naopak po něčem výraznějším. U nude odstínů si dávejte velký pozor, aby barva rtěnky nebyla světlejší než přirozený pigment vašich rtů. Světlejší rty vypadají nepěkně a zbytečně utopeně… Vždy je ideální takový, jež je asi o jeden až dva tóny tmavší. Ústa zvýrazníte a přitom budete vypadat velmi přirozeně a jemně. Výhoda nude barev je, že sluší opravdu všem tvarům rtů!

Trendy elegance Výrazné barvy rtěnek jsou absolutním beauty hitem už několik sezon. V létě frčí spíš neonky a v zimě zas temné teplé odstíny rudé a bordó. Je velká škoda, že jen velmi malé procento žen je ochotných je běžně používat. Když vyberete dobře, může rtěnka posunout váš celkový vzhled o milión procent dál a vy budete působit elegantně za všech okolností. Ale jak se opravdu trefit? Odstín rtěnky vždy zkoušejte přímo na rtech. Musíte vidět, jak barevné pigmenty korespondují s pletí a odstínem zubů. Ty prostě nesmí vypadat žlutě a pleť mdle. Proto rtěnky zkoušejte přímo na rty. Také se zaměřte na konzistenci rtěnky, která dodá výsledný dojem a u výrazných rtěnek je opravdu důležitá. Pozor – příliš perleťové a lesklé nepůsobí  dobře. Naším favoritem je saténová a matná textura. Pokud máte masivní typ rtů, rozhodně nenanášejte rtěnky precizně – použijte raději bříško prstu, krerým barvu lehce rozmazávejte od středu ke krajům. Úzkým rtům zas pomůže konturovací tužka a nanášení rtěnky pomocí štětečku. Jím lze rty malinko zvětšit. Objem přidá kapka lesku do středu rtů.

Konturka jinak Naneštěstí stále převládá mýtus, že konturovací tužka na rty musí být tmavší než rtěnka a nanáší se pouze na okraj úst. Zapomeňte na to, protože takto nikdy nebudete vypadat dobře. Konturovací tužka opravdu koriguje tvar rtů, můžete je díky ní modelovat, zvětšovat i zmenšovat. Jen je nutné tužku nanést po celé ploše rtů a až na ni následně použít totožný odstín rtěnky. Určitě hned uvidíte rozdíl! Tento trik navíc zajistí neskutečně dlouhou výdrž nalíčení. Rtěnka se nerozmaže ani nesetře.

Foto: 123rf.com