Dneska to, milé dámy, a eventuelně i milí pánové, vezmu strašně krátce. Dostala jsem pár vašich konkrétních otázek a budu stejně konkrétní.

Milý Eriku, proč ženy zkazí každý vztah, protože se chtějí vdávat? Hm. Myslím, že každá žena touží pudově zplodit potomka s dobře geneticky vybaveným samcem, který jí pomůže mládě uživit. A protože každý samec si myslí, že je schopen zplodit mládě, ale dalším živením se moc nezabývá, tak si žena myslí, že je fajn, když si samce lapne do svých sítí, omotá ho, zavře si ho jen pro sebe a donutí ho k nadstandardním živícím výkonům.

Jako matka syna říkám: "Chlapečku můj, do ženění se nehrň, i když, až tady nebudu já, budeš potřebovat nějakou něžnou a přitom pevnou ženskou ruku." A jako matka dcery tvrdím: "Holčičko moje, najdi ni nějakého slušného, milého hocha, s dobrým zázemím, genetikou a dědictvím a pěkně si ho připoutej na rozkošné, nicméně dost krátké vodítko!"

Milá Jano, co právě čtu? Čtu dalších pět dílů seriálu Doktoři z Počátků, kde hraju závislačku na lécích a jídle, vědkyni Milenu. Dnes mi sexy Nela Boudová řekla, že paní prodavačka od nich z Žabky říkala, že jsem úžasná. Měla jsem proto krásný den, kdy jsem se vznášela s pocitem oskarové herečky… (Klid! Nezešílela jsem! Vím, že je to kravina.) A taky jsem dočetla docela dojímavou a docela veselou knížku Manželka 22, o ženě, která si na facebooku dopisuje se sociologem, až se do něj virtuálně zamiluje.

Milá Margareto, Kláro a Iveto,

jestli jsem se něčemu zasmála? A jo! Mému strýci, je už hodně starý a v hlavě se mu to nějak všechno pomotalo, protože mi volal a řekl: "Bylas na Hradě na té slávě?" Nevěděla jsem, o čem mluví, strýc proto upřesnil: "Přece na pohřbu Klause!" A pak jsem se taky zasmála, když se můj vnuk rozhlédl naší kuchyní, měřil si nás všechny posupným zrakem a říkal: "Máma – fuj! Táta - fuj! Bába – fuj! Píťa (strýc Petr) fuj!" A pak ukázal na sebe a široce se usmál. „Hugo nefuj! Hugo ňam!"

Pak jsem se taky zasmála, když mi má třiadevadesátiletá máma řekla: "Je krize! Ne, aby tě napadlo pořizovat mi nějakou nákladnou rakev!"

Loučím se s vámi svou oblíbenou radou:

"Dopřej si hodiny bez své rodiny!"