Je všeobecně známo, že sex je skvělá zábava, perfektní způsob, jak uvolnit stres a samozřejmě podstatná aktivita pro prohloubení intimního vztahu s partnerem. Ale věděli jste, že sex má mnoho zásadních zdravotních benefitů?

- Stop obezitě Sexuální seance trvá v průměru 25 minut. Během tohoto času muži spálí 100 kalorií a ženy 69. Přičemž hodina sexu se v počtu spálených kalorií rovná půlhodince joggingu.

- Žádná bolest hlavy Ve studii specializované na migrénu více než polovina z 83 dotazovaných žen přiznala, že po dosažení orgasmu pocítila úlevu.

- Bez stresu Průzkumy ukazují, že lidé, kteří měli sex alespoň jednou za dva týdny, byli schopni lépe vyřešit stresové situace. Díky endorfinu a oxytocinu, hormonům dobré nálady, jenž se při aktu uvolňují, jsou stimulována další centra v mozku a člověk pak pociťuje příjemný pocit intimity a uvolnění.

- Zdraví jako řípy Ti, kteří si dopřávají sex jednou až dvakrát týdně, mají silnější imunitní systém. Hladina imunoglobulinu A je u nich až o 30% vyšší.

- Snění bez bdění Studie prokázaly, že po milování je spánek mužů i žen podstatně kvalitnější. Tento fakt potvrzuje uvolnění hormonu prolactinu, který pomáhá rychleji usnout. Ke kvalitě spánku přispívá i oxytocin.

- Srdce jako zvon  Muži, kteří mají sex alespoň dvakrát týdně snižují až o polovinu riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Pravděpodobně k tomu přispívají pozitivní účinky sexu na fyzické i emocionální zdraví.