Voyerství je staré jako lidstvo samo. A, ruku na srdce, kdo by se nechtěl občas podívat, že? Někomu stačí fotografie, jinému pornofilmy, další preferují živé aktéry.

Pokud nikomu nepůsobí újmu, je voyerismus klasifikován jako taková malá sexuální úchylka. A pokud „ten, který se rád dívá“ nepotřebuje tuto aktivitu pokaždé, chce-li dosáhnout sexuálního uspokojení. V takovém případě nastupuje na scénu sexuolog, pokud ne dokonce soud.

Ale vraťme se k pozorování, které nikoho neohrožuje. Jsou dvojice, které se rády dívají na jiné páry, kterak se milují, jiní naopak chtějí, aby při sexu někdo sledoval je. Ale ještě existuje jedna možnost – rozvěsit po ložnici zrcadla a pozorovat při něžných hrátkách sami sebe. Hodně se o tom mluví, hodně píše – prý s tím jako první přišli staří Římané – ale málokdo to zkusil. Ona taky není instalace zrcadel nijak jednoduchá záležitost. Ani pozorování sebe sama není snadné. Jedna dáma se nám se svou zkušeností svěřila: „Slyšela jsem o zrcadlech v ložnici a posedla mě touha to zkusit. Asi bych nepřemluvila manžela, aby nalepil zrcadlo na strop, tak jsem alespoň otevřela dveře od šatní skříně, abych mohla naše milování pozorovat. Dopadlo to katastrofálně. Jak jsem pořád myslela na to, že se musím koukat, tak jsem z toho vůbec nic neměla. A do toho manžel neustále opakoval: Kdo nechal otevřené ty dveře? Nechceš je zavřít?“

A ještě jedno „dívání se“ stojí za zmínku; mezi námi jsou i tací, kteří se rádi dívají na to, jak jejich partnerka masturbuje. Dohání je to k šílenství! Nechat se dívat muže na sexuální hrátky své milenky a nedovolit mu, aby se přidal, stojí vážně za to. Občas neuškodí si milování zpestřit a partnera trochu potrápit, nemyslíte?

Foto: 123rf.com