Každý z nás má samozřejmě nějaké chyby nebo zlozvyky, kterých se těžko zbavuje, ale pokud nedokážeme s jejich odstraněním svému protějšku pomoci, anebo nejsme ochotní je respektovat, alergie na ně nakonec přeroste v antipatii.

Když milujeme, jsme ochotní odpustit mnoho, i nějaký ten nedostatek. Pokud ale od rána do večera posloucháme, co jemu samotnému na něm vadí, že by nemusel mít břicho, že ho ten a ten urazil a jiný ho dost pozorně neposlouchal, jak si pak máte tohohle chlapa vážit? Je na nejlepší cestě být z vašeho života vyobcován!

Neúcta ke své osobě

To, že používáme vodu a mýdlo, nesouvisí jen s přirozenou hygienou či s tím, že chceme vypadat hezky. Je zkrátka přirozené, že se staráme sami o sebe. Pokud tedy váš partner párkrát předvede zpocené podpaží, děravé ponožky, sešlapané podpatky či mastné vlasy (o rozepnutém poklopci nemluvě),  stokrát si můžete říkat, že ho srovnáte do latě – pokud v sobě nemá přirozenou potřebu o sebe pečovat, nezmění se.

Posedlost detaily

Opačným extrémem je puntičkář, který je schopný řešit sebemenší detail, jenž se týká jeho vyvolené. Jestliže se hned na začátku vztahu cpe do vašeho bytu a prohlíží si každou titěrnost, zkoumá prstem prach na horních poličkách a má připomínky k tomu, jak žijete, pravděpodobně se spolu neshodnete. Stejně tak, pokud si dovolí kritizovat vás samotnou. Představte si například, že jste na druhém či třetím rande a on prohlásí: „Nenos tuhle sukni, nesluší ti,“ či pronese ponuře: „Myslíš, že si tohle můžeš dovolit?“ Věřte, že zkusí-li to víckrát, nakonec vás nejspíš otráví.

Nedostatek taktu

Může být sebeinteligentnější, ale jestliže se neumí chovat ve společnosti, pak s tím asi nic neuděláte. Pokud ve chvíli, kdy kamarádka vypráví příběh společné známé, která ještě pořád hledá muže, váš partner vykřikne: „Ty jsi ale taky byla sama hodně dlouho, že jo?“ či nad plným talířem vede hloupé poznámky na adresu kuchaře, pak si asi hodně často nevidí do pusy. A udělá-li to opakovaně, raději vezměte nohy na ramena!

czech_final_resize_resize

Časový harmonogram

Vy jste skřivan a váš partner sova. Odhalíte to velice brzy, stačí k tomu pár společných víkendů. Pokud jste zvyklá vstávat i ve dnech volna v rozumnou hodinu a on se povaluje do oběda, párkrát se na něj budete zálibně dívat, jak krásně vypadá, když spí, a dokonce mu donesete snídani až do postele. Časem toho ovšem budete mít dost. Stokrát ho budete omlouvat, po sto prvé vám dojde, že nechcete žít vedle muže, který není ochotný přistoupit na kompromis.

Nedůvěra či přílišná důvěra

Jdete spolu po ulici a potkáte muže, s kterým se dáte do řeči. „Kdo to byl?“ zeptá se váš partner a někdy, aby to bylo dokonalé, dodá: „Měla jsi s ním něco?“ I kdyby, co je mu do toho?! Ovšem on je opačného názoru. Sleduje vaše příchody, zajímá se nezdravě o to, co děláte, když nejste s ním, monitoruje vás. Anebo naopak má tendenci vykládat vám všechno o sobě, popisovat své milostné avantýry, dokonce i ty, které se odehrály jen v jeho hlavě. Obojí vztah otravuje až k nesnesení.

Foto: Archiv