Přiletěla jsem v noci a díky tomu mě přivítala dokonale osvětlená metropole a tisíce rozsvícených oken na obrovských sídlištích, která jsem míjela, kdy jsem se přesouvala vlakem z letiště do centra Hong Kongu.

I přes pozdní noční hodinu jsou ulice plné lidí, kteří stojí frontu u stánků s opékaným masem, různými druhy ovoce, sedí v restauracích a pojídají nudle nebo nakupují v obchodech různých světoznámých značek. Koupím si v supermarketu italský parmazán a prosciutto, křupavou bagetu, k tomu lahvinku perlivého jablečného moštu ze Španělska a jdu se uvelebit do hotelu. Je skvělé, že si i na druhé straně světa mohu koupit dobroty z milované Evropy.

Ráno si zpříjemním snídaní v kavárně, voňavou kávou a ovocným dortem. Pak se trajektem přesouvám na druhou stranu města, procházím se po promenádě a kochám se výhledem na moře, plující lodě a mrakodrapy stojící na pobřeží. Nebe je azurově modré, slunce svítí a nohy mě nesou skrz lidmi nacpané centrum a trhy, kde si koupím pár módních kousků, do klidnějšího místa – na květinový trh. Nabídka řezaných i hrnkových květin je obrovská! Já (milovnice květin) jsem nadšená zejména z desítek druhů kaktusů, které jsem nikdy neviděla a pestrobarevných orchidejí. Jen pár set metrů odsud se nachází ptačí trh. Další úžasná oáza klidu, kde mě doprovází zpěv ptáků. Tolik druhů opeřenců ze všech koutů světa se na jednom místě jen tak nevidí.

Den zakončuji tříchodovou večeří v italské restauraci, jejíž skvělou atmosféru ještě umocňuje oheň praskající v kamenném krbu. Je mi líto, že jsem si pro návštěvu tohoto města nechala tak málo času. Příště to musím napravit, protože díky sportovnímu a kulturnímu vyžití, koupání v moři, krásným městským parkům a vyhlídkám, plavbám lodí a nespočtu obchodů a restaurací, by mi tady i týden utekl jako voda. V Hong Kongu si přijde na své každý a milovnice nákupů si mohou být jisté, že odsud budou odjíždět s větším množstvím kufrů než s kolika přiletěly, protože všechny ty úžasné módní doplňky tady prostě nejde nechat!

Foto: Archiv autorky