Bouřlivák Viky Cabadaj z filmu Sněženky a machři Jan Antonín Duchoslav (48) je v reálném životě starostlivý táta dvou roztomilých synů. S radostí se ale vydá i z těmi dětmi, která takové štěstí neměly.

"Nedávno mi zavolala Pavlína Senič, jestli bych ji doprovodil za dětmi do domova na Zbraslavi a já jsem neváhal ani minutu. Není nic krásnějšího, než když se na vás takové dítě podívá, usměje a řekne: Děkuju, strejdo," rozpovídal se herec.

Operní pěvkyně je totiž už několik let patronkou Nadačního fondu Kopretina, který se věnuje dětem, a tak se rozhodla přijet zazpívat se skupinou Musica Festiva do domova Charlotty Masarykové.

Přidal se nejen Duchoslav, ale třeba i herečka Eva Hrušková se svou sestrou Janou. Ty zase dětem předvedly část svého dětského programu Abeceda a zahrály si s nimi na námořníky.

Všech 30 dětí ve věku do tří let oplácelo návštěvu, dárky a sladkosti rozzářenýma očima tak, že sama Senič při odchodu přiznala, že uvažuje o adopci.

"Když jsem zpívala Rusalku a viděla, jak děti nadšeně poslouchají, řekla jsme si, že bych si hned nějaké vzala k nám do rodiny, aby poznalo rodinné zázemí a lásku blízkých lidí," svěřila se maminka tříleté dcerky Lilianky.

Foto: Archiv