Oblíbili jste si muzikály Johanka z Arku a Robin Hood tohoto autorského dua? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Slavná dvojice se ve spolupráci s producentem Divadla Kalich, Michalem Kocourkem, rozhodla zpracovat další atraktivní téma. Jako předloha výpravné show jim tentokrát posloužily Kiplingovy Knihy džunglí. Premiéra muzikálu, do nějž jeho tvůrci už začali vybírat hlavní představitele, je naplánována na 12. září.

Téma Mauglí nás velmi zaujalo, a tak jsme vyzpovídali dvojici, která stála u vzniku připravovaného muzikálu.

Rozhovor s autorem hudby Ondřejem Soukupem:

S nápadem na muzikál Mauglí přišla autorka libreta a textů Gabriela Osvaldová. Vzpomenete si, co Vám, jako budoucímu autoru hudby, v tu chvíli prolétlo hlavou? 

Zaplať Pánbůh! Nemohli jsme najít pořád téma, opravdu to není jednoduché. Nápadů bylo spousta, ale když Gábina řekla Mauglí, tak jsem zajásal a řekl jsem si, že je to přesně to, co chci dělat.

Hudbu k muzikálům vždy komponujete s ohledem na místo a dobu děje, inspirujete se historií. Čím vás tedy v tomto smyslu Mauglí oslovuje? 

Je to téma, kde se dá kombinovat evropské hudební cítění s tradičními indickými nástroji, s nejrůznějšími bicími, sitárem, dechovými nástroji… Samotnou indickou melodikou se moc inspirovat nelze, je dost zvláštní a asi bychom ji úplně neocenili.

Bude váš nový muzikál čistě pohádkou pro malé diváky? 

Mauglí by měl být pro dospělé i pro děti. V muzikálu bude několik rovin, které ocení spíše dospělí. Pro děti by to měla být dobrá podívaná. V textech si děti určitě najdou své, ale jinak je muzikál mnohem víc pro ty, co již nabyli rozumu. No a pánové z režisérského dua SKUTR jsou zárukou atraktivního představení i pro dospělé diváky.

A co na to říká Gábina Osvaldová? To se dozvíte již zítra!

Foto: Archiv Divadla Kalich