Dávat přednost kohoutkové vodě před balenou v plastu jsme se už dávno naučili, a pomalu začínáme domácími výrobníky sodovky nahrazovat i PET láhve s perlivou vodou…

Podle statistických propočtů užíváním jediného přístroje SodaStream ochráníte přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami. Tohle velké číslo zřejmě souvisí i s tím, že součástí systému SodaStream je též široká nabídka sirupů pro výrobu domácích limonád a míchaných nápojů.

Jak na to? Z jedné láhve sirupu připravíte podle druhu a vlastní chuti 6-18 l nápoje. Jedna bombička vystačí až na 80 l syceného nápoje a lze ji snadno vyměnit za novou ve více než 1600 výměnných místech (za cenu plynu - 199 Kč). Tak to už za úvahu stojí.

Pokud přístroj dosud nemáte, podívejte se po něm v obchodech. Mají jej v různých designech, my jsme testovali modrý, který díky podsvícenému LED displeji umožňuje volbu ze tří úrovní perlivosti. Díky unikátnímu systému navíc uchytíte láhev na přístroj během jediné vteřiny a bez jakékoliv námahy. Z vlastní zkušenosti však přidáváme jednu dobrou radu: Nádobu na vodu plňte opravdu jen po určenou rysku, my jsme ji totiž při prvním použití SodaStreamu naplnili víc a při sundavání láhve z přístroje jsme se trošku osprchovali – na druhou stranu to byl v horkém květnovém dni celkem příjemný a vlastně i dost veselý zážitek!

Sladké perlení Kromě "běžných" ovocných příchutí považujeme za prima možnost připravit si domácí tonik (u colových nápojů jsme se v redakci neshodli na stejném postoji). Výrobce nabízí i sirupy s umělými sladidly, ale ty nás moc nenadchly. Při přípravě drinků dětem se jim určitě vyhněte a namíchejte jim nápoj s některou z příchutí SodaStream Sparkling Goodness For Kids jahoda, jablko nebo pomeranč s broskví. Sirupy z přírodní ovocné šťávy byly vyvinuty speciálně pro děti, jsou bez umělých barviv a konzervantů a jsou obohaceny o denní doporučenou dávku vitaminu C. Chcete sladkou chuť, ale bez cukru? Ideálním a chutným společníkem vám budou sirupy z řady SodaStream Stevia doslazované přírodním sladidlem z rostliny Stévia. Vybrat si můžete celkem z pěti příchutí. V jediném drinku na vás čeká méně než pět kalorií!

Tož vzhůru do perlení!

Foto: Archiv