Herečka Eliška Balzerová (64) má velký dar šířit kolem sebe dobrou náladu a optimismus. Ani otevření známé kavárny Potmě v tomto případě nebylo výjimkou.

"Když jsem kousek odsud bydlela, s radostí jsem vždycky sledovala, jaké tu byly fronty. Říkala jsem si, že až tu nikdo nebude, půjdu dovnitř, ale za ta léta tomu tak nikdy nebylo," nechala se slyšet oblíbená herečka, která spolu s Anetou Langerovou otevřela proslulou kavárnu, jež zve hosty na Ovocný trh už devátý rok.

"Uvnitř bylo moc moc příjemně. Okamžitě se zapojily všechny ostatní smysly. Je zajímavé, že když si představujeme svět nevidomých, zavřeme oči. Ale tam je můžete mít otevřené, protože je tam úplná tma," pochlubila se s prvními dojmy Balzerová.

Balzerova_Langerova

"Začne vám pracovat fantazie, a protože jsem hrozně zvědavá, začalo mě hned zajímat, jak vypadá ta milá dáma, co mě obsluhovala. Hádala jsem kolik jí tak může být, jaké má vlasy. Bylo to moc příjemné setkání," svěřila se. "Pak mi ještě popřála, ať si venku užiju světlo," uvedla dojatá herečka.

"Vím, že existují i různé další, bezesporu také závažné nemoci a postižení. Ale ztratit zrak nebo ho od narození vůbec nemít, to je podle mě největší neštěstí," uzavřela svou návštěvu usměvavá Balzerová, která na spolupráci s Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška kývla moc ráda.

Foto: Herminapress.cz