Vyživující látky obsažené v krevní plazmě byly už několikrát prozkoumány a hojně se používají při léčbě onemocnění kloubů. Nyní ovšem vědci přišli i s možností použití pro estetické zákroky, kde je možné využít plazmu dvojím způsobem.

Plazma sloužící jako nosič látek dodávajících tělu potřebné vitamíny, minerály a další podstatné živiny, se při aplikaci do kůže stává novým zdrojem, jak pokožku vyživit. A souběžně s tím plní i druhou úlohu, která je pro mnohé ženy podstatnější – funguje i jako výplňový materiál, který se díky své čistotě může pyšnit přídavkem "bio".

Žádné nežádoucí účinky Bezpečnost a čistota, to jsou dvě základní vlastnosti nového materiálu zvaný Plazmagel. U žádného jiného materiálu doposud nebyla lékaři zaručena taková čistota látek jako u plazmagelu. Po aplikaci materiálu se nevyskytují žádné alergické reakce, vedlejší účinky, ani další problémy se vstřebáním výplňového materiálu do těla. “U jiných výplňových materiálů je stále určité procento osob, které jsou alergické na obsažené složky. Plazmagel je tak přívětivou novinkou přinášející ochranu před alergii a jinými nežádoucími účinky. Navíc funguje jako nositel živin, podporuje tak i zdraví a krásu pleti samotné.” dodává Prim. MUDr. Monika Kavková, specialistka na estetické zákroky kliniky Yes Visage a zároveň první lékařka pracující v ČR s Plazmagelem.

MUDr. Monika Kavkova

Pleť plná energie Bio-identický materiál plazmagel je vytvářen individuálně vždy těsně před provedením zákroku z odebrané krve klienta. Z krve jsou následně odstředěny veškeré krevní deriváty čímž vznikne čistá plazma. Aby bylo možné s plazmou pracovat a používat jí jako jako výplňový materál neboli gel, je nutné jí speciálně zpracovat. Jedině tak dosáhne materiál požadované hustoty s dlouhodobou vydrží v gelovém skupenství se splňujícími nároky výplňového materiálu. Upravený Plazmagel se pomocí vpichů jemnou kanylou aplikuje na místa, kde je potřeba vyrovnat vrásky nebo pozvednout povadlé kontury obličeje.

www.yesvisage.cz

Foto: 123rf.com a archiv