Postavení žen v dnešní společnosti nám dává svobodu být rovnocenými partnerkami mužů. Platí to i v lásce? Máme se nechat v době emancipace ještě pořád dobývat, anebo je to zbytečné?

Všeobecně se má za to, že dáma se má chovat zdrženlivě, ukázat nanejvýš kotníček… V dnešní době může sice už odhalit víc, ale příliš vysoko by sukni vyhrnovat neměla. Protože to, co je snadno dostupné, ztrácí na ceně. A nejedná se jen o sex; cokoli, na co se dlouho těšíme, má pro nás větší hodnotu než to, co nám spadne jen tak mimochodem do klína. Nemyslíte?

Nespěchejte! Rozdíly mezi oběma pohlavími se pomalu stírají, ženy na manažerských postech řídí muže a koneckonců můžou pilotovat i letadlo, pokud o to stojí. Mohlo by se zdát, že i v té nejintimnější oblasti nemají potřebu si na něco hrát. A často to také nedělají; seznámí-li se s mužem, který je okouzlí, bez skrupulí s ním skočí do postele. Což by nebylo ani tolik na škodu, kdyby se i v tomhle případě uměly chovat jako muži, na akci pohlížely jejich očima a braly ji za jednorázový flirt. Ženy ale bohužel často čekají víc, telefonát, další schůzku, vztah. Mají totiž v sobě zvláštní radar, díky kterému muže, se kterým se pomilovaly, začnou upřednostňovat a „zamilují“ se do něho – ačkoli nečekaly, že by se to mohlo stát. A očekávaný telefonát nepřichází…

Lovec a kořist Muž totiž o to, co snadno získal, pravděpodobně už dál bojovat nebude. Pokud se ženou, kterou viděl poprvé, jenom hupnul do postele a nepřeskočilo něco víc, než jen pomyslná jiskra, která zhasne coby dup – pak nejspíš spadla opona. Dostal, co chtěl a půjde o dům dál. Muž je lovec a žena, která mu podlehla během pár hodin, snadná kořist. A on v koutku duše tuší, že může být stejně snadnou kořistí pro další a další pány tvorstva… Existují sice příklady dvojic, které, přestože se nedokázaly první večer chovat zdrženlivě, později vybudovaly vztah, ale je jich žalostně málo. A navíc – je velice pravděpodobné, že časem se žena od svého partnera uslyší nepříjemnou otázku: „Ty jsi mi dala hned napoprvé. To děláš vždycky?“

Dělejte drahoty Takže – dát nebo nedat? Rozum napovídá: Dělejte drahoty! Ale jak to dokázat, když se v té chvíli všechno spiklo proti vám? Nebo spíš, když všechno, co se děje, napovídá: „Jdi do toho!“ Příjemný večer, trocha alkoholu, milá společnost, intimní prostředí a sex na dosah. Kdo by odolal? Navíc je tady nebezpečí, že zítra už o vás ten okouzlující muž nezavadí. Nebo že se nepotkáte. Nezavolá… Nenapíše… Rada zní: Risknout to, odejít středem a doufat, že se ozve. Nebo: Risknout to. Pomilovat se s ním. A doufat, že se ozve. Ale počítat s tím, že ho možná už nikdy neuvidíte.

Foto: 123rf.com