Hvězdy oblíbeného seriálu Cesty domů Martin Kraus (30) a Miroslav Etzler (48) se potkávájí nejen na place, ale i v soukromí. Herci si rychle padli do oka a tráví spolu čas i mimo natáčení.

Naposledy spolu vyrazili do Bučovic u Votic, kde občanské sdružení Zajíček na koni organizuje letní pobyty nejen pro handicapované děti.

"Jako kluk jsem dělal lehkou atletiku, plaval, hrál basketbal, pak jsem se dostal ke koním. Začal jsem postupně jezdit, skákat, dělat drezúru, a protože jsme často vyráželi do lesa, dělal jsem i cross a závody military," nechal se slyšet Etzler s tím, že military zahrnují tři disciplíny – drezuru, cross country a parkur.

etzler-kraus-kone

"Teď si na koni zajezdím už jen v rámci nějaké role. Jsem rád, že sdružení pomůžeme finančně, protože děti, o které se sdružení stará, to opravdu potřebují. To, co Markéta Šulcová a její kolegyně pro děti dělají, a bez nároku na honorář, je obdivuhodné," dodává oblíbený herec.

Ke koním se ale nyní dostane tak často, jak jen bude chtít. Se svým novým kamarádem, kterým se Kraus za poslední měsíce stal, totiž může vyrazit na statek, jenž "český Belmondo" obývá se svými rodiči. A stádo koní tu rozhodně nechybí!

kraus-etzler-tabor

Foto: Archiv FTV Prima