Už 27. února má v Divadle Na Fidlovačce premiéru legendární komedie Eva tropí hlouposti. V hlavních rolích Evy a Michala, které ve filmu ztvárnili Nataša Gollová a Oldřich Nový, se představí Marie Doležalová a Denny Ratajský.

"Film jsem viděla jednou, a to teprve nedávno. Samozřejmě něco jsem z Nataši Gollové okoukala, ale přesto je má postava jiná," nechala se slyšet Doležalová, která se blýskla v sitcomu Comeback a nyní září v seriálu Cesty domů.

"Evu hraji já a nejsem její úplná kopie, i když musím přiznat, že se maskérům docela podařilo, aby mne nalíčili tak, že se jí podobám. A jaký vidím další rozdíl mezi filmem a naším divadelním pojetím? Myslím, že na prknech to je fyzicky náročnější," říká.

"Více pohybu na malém prostoru. Vždycky po skončení zkoušky cítím, že jsem nějaké to deko ubrala," dodala s úsměvem Doležalová.

"Naše představení vychází především z původního textu románu a ne z filmového zpracování režiséra Martina Friče, a proto budou naši diváci marně hledat některé postavy ze snímku. Přesto jsme spolu s režisérem Pavlem Šimákem přesvědčeni, že to vůbec není na závadu," představil svoje "dítě"  dramaturg představení Petr Vydra.

Kromě zmíněné dvojice hlavních postav se v komedii Eva tropí hlouposti představí např. i Aneta Krejčíková, Ludmila Molínová, Martina Randová, Pavel Nečas a další herci Divadla Na Fidlovačce.

Foto: Herminapress.cz