Třináctiletá dcera amerického hece Johna Travolty přijela do Karlových Varů tak trochu inkognito. Většina novinářů totiž ani nezaregistrovalo, kdo černovlasého idola na festival doprovází.

Když se do našeho Hvězdného salónku v Grandhotelu Pupp, objednala "Miss Travolta", byli jsme mile překvapeni. A při té příležitosti nám Ella poskytla exkluzivní rozhovor. Co nám o sobě a svém slavném tátovi prozradila?

Jsi poprvé v České republice? Ano a moc se mi tady líbí, určitě se ještě někdy vrátím a strávím tady víc času. Zajímá mě vaše kultura, zejména kinematografie. Tady v Karlových Varech mi navíc velmi vyhovuje počasí, protože nemám ráda horko. Jakmile je pod 20 stupňů, jsem ve své kůži. Žiji střídavě v L.A. a na Floridě, kde si takových teplot moc často neužiju.

Jaký je tvůj nejsilnější zážitek z filmového festivalu? Hodně na mě zapůsobilo, jak vřele fanoušci přijali mého tátu při zahajovacím ceremoniálu, kde dostal cenu za mimořádný umělecký přínos. Byla jsem na něj moc pyšná. Ještě silnější byl však okamžik, kdy tatínek uváděl projekci Pomády. Atmosféra byla úžasná a bylo vidět, že lidé v Česku mají tenhle film hodně rádi. Všichni znali písničky i taneční kroky. Já se ani nedivím, sama si na Pomádě dost ujíždím. Viděla jsem ji asi stokrát. Miluji soundtrack, módu i účesy v tomto stylu. Občas se s kamarádkami takhle vymódíme. Můj nejoblíbenější look je vysoko vyčesaný retro ohon a široká sukně á la Sandy.

_MG_7233

Ty sama už máš za sebou pár zkušeností s herectvím. Chceš pokračovat v tátových stopách? Když mi bylo devět, dostala jsem nabídku zahrát si po jeho boku sedmiletou Emily ve filmu Old Dogs (Starý páky). Nadšeně jsem přijala, protože jsem vždycky obdivovala práci svých rodičů. Natáčení mě fakt bavilo, všechno kolem filmu je pro mě magické a vzrušující. Tenkrát mi ani nepřišlo, že pracuji, byla to prostě zábava. Nyní se na kariéru herečky připravuji intenzivněji, už vím, že tohle řemeslo není jen sranda, ale hlavně velká dřina. Zanedlouho mě čeká další herecká příležitost, na kterou se hodně těším.

Táta tě v tomto snu podporuje? Ano, mám velké štěstí. Rád vidí, že mě něco naplňuje. On sám je skvělý herec a tak se od něj můžu hodně naučit. Vždycky za ním můžu přijít pro radu. Jednou bych chtěla být tak dobrá jako je on.

Máš nějakého oblíbeného herce, kromě tvého táty? Když se zamyslím, nemám vlastně žádné idoly, jako holky v mém věku. Plakáty s tvářemi slavných krasavců v mém pokojíčku rozhodně nenajdete!

Foto: Lenka Hatašová a Vladimír Michalek