Česká Miss Earth 2012 Tereza Fajksová (25) dobře ví, jak je pohyb pro život důležitý. Proto když má volnou chvíli, zacvičí si klidně i v kanceláři.

Tereza již ve svých pěti letech propadla kouzlu míče a volejbalové sítě. Ve své sportovní kariéře to dotáhla až na trojnásobnou juniorskou mistryni, kvůli zranění ale profesionální dráhy zanechala.

Díky svému příteli Lubošovi Gregorovi, hráči basketu, se začala více zajímat právě o tento sport. "Podporujeme se ve všem, co děláme. Často chodím na jeho zápasy a ještě častěji si vezmeme do ruky míč a jdeme si za dům zahrát," říká úspěšná kráska.

"Musím ale přiznat, že raději hraji proti němu než s ním. Umí mě totiž pořádně kritizovat," směje se. "Je velká škoda, že u nás každý sleduje pouze fotbal a hokej. Vždyť je tolik báječných sportovních aktivit, které se dají provozovat kdekoliv," dodala Tereza.

Zapojila se proto do soutěže, jež vyhlásila Mattoni Národní basketbalová liga, která právě vrcholí a vy můžete být při tom. U příležitosti blížícího se finále spustil její generální sponzor soutěž Kancl Challenge, do níž se může zapojit každý!

Foto: Archiv