Modelka Petra Faltýnová (35) má ráda výzvy. I proto s nadšením nastoupila coby nová posila do seriálu Cesty domů, kde si zahraje pořádnou potvoru.

Petra Karasová je tak trochu nepříjemnou připomínkou poněkud divoké minulosti státního zástupce Hynka v podání Romana Zacha. Právě díky této mladé ženě se mu totiž rozpadlo manželství. Využila ho, obrala o všechno a pak opustila.

"Mám za sebou první natáčecí den a strašně jsem si oddychla, přiznávám, že jsem se docela bála. Ale všechno bylo v pohodě, herci na mě byli milí a pomáhali mi," pochvaluje si Petra.

"Nejtěžší pro mě nebylo naučit se text, ale zapomenout na to, na co jsem běžně zvyklá při focení. Tam ze mě fotograf potřebuje dostat nějaký výraz, musím se stylizovat a někdy až přehrávat. Před kamerou jsem naopak musela hrát co nejméně, být přirozená, text říkat civilně a do tečky přesně," dodala Faltýnová.

Té možná ke kariéře herečky pomohl její přítel, hvězda Primy Leoš Mareš (38) známý z pořadů Česko Slovensko má talent a QI. Stačilo se zmínit na správných místech a role Karasové byla na světě. V tomto případě jde ale jen a pouze o dohady, ke kterým se zúčastněné strany nechtějí vyjadřovat.

"Potřebovali jsme atraktivní mladou ženu, ale když jsme se rozhlíželi mezi českými herečkami, tento herecký typ jsme nesehnali. Tak jsme zabrousili do jiných sfér," nechal se slyšet režisér Jiří Adamec.

"Petru znám od jejích osmnácti let, ona přesně spojuje kritéria, která potřebujeme. Když jsem se s ní sešel, zjistil jsem, že je nejen krásná a přirozená, ale že má i přirozený herecký talent, proto jsem jí tuto roli nabídl," vysvětlil.

Foto: FTV Prima