„Líbí se mi, když mě někdo víská ve vlasech,“ přiznal známý lanškrounský farář Zbigniew Czendlik (49). Tuhle kratochvíli si dopřává bez toho, aniž by se musel někomu za něco zpovídat, se svojí kadeřnicí. 

Jakmile se jí dostane pod ruce, pravidelně usíná. Předvedl to i v kadeřnickém studiu Franck Provost v Grandhotelu Pupp, kde po dobu festivalu funguje také Glanc VIP salonek, a kde si vískání užil dosyta.

„Myslím si, že se Pánu Bohu moje vlasy stejně jako zuby moc nepovedly, protože příliš pomalu rostou. Nechodím ke kadeřnici, kadeřnice chodí za mnou a stříhá mě. Já si sednu a v tu chvíli usnu. Probudím se po půl hodině a je hotovo. Je to pro mě báječná relaxace,“ říká Zibi.

V Karlových Varech, kam jezdí pravidelně na pozvání prezidenta filmového festivalu Jiřího Bartošky, si udělal takovou malou dovolenou a užil si svých oblíbených sportů, golfu a tenisu. V golfu dokonce skončil na třetím místě a domů si vezl trofej v podobě poháru. „Jsem hrozně rád, že na té trofeji není napsáno, že je to za třetí místo, a tak se můžu vytahovat, že jsem vyhrál. Nebudu ani lhát.“

Zibi si užil i několika významných společenských událostí, například Moët party. „Miluji bublinky a vždycky mne láhev sektu jakékoli značky potěší. Letos v září budu slavit padesátiny, tak kdo mi bude chtít udělat radost, má usnadněné vymýšlení dárku. Za bublinky budu moc rád.“

Farářův pobyt ve Varech byl letos mimořádný i v další věci, do lázeňského města totiž přijel polský prezident Lech Walesa. „Nesmírně si našeho prezidenta vážím a rád jsem pro něj sloužil soukromou mši. Vedl jsem také tiskovou konferenci ke světové premiéře filmu „Walesa: Člověk naděje“ od režiséra Ondřeje Vajdy.

Foto: Herminapress a archiv