Ukažte dětem, jak vypadá venkov! Zveme vás na Farmářskou slavnost do Hole u Svrkyně. Ministerstvo zemědělství připravilo letos již čtvrtou Farmářskou slavnost pro rodiny s dětmi, která se bude konat 23. srpna na Farmě rodiny Poláčkovy v Holi u Svrkyně, okres Praha-západ. 

Kromě prohlídky farmy je nachystán i bohatý program pro děti v podobě her, kvízů a zábavných „vesnických“ aktivit. Chybět nebude výlov rybníčku, skákání v pytli, slalom s trakařem a řada dalších. Nudit se nebudou ani rodiče. Připravena je pro ně kulinářská show značky Klasa a také farmářský trh s ochutnávkami regionálních potravin a produktů místních farem s prodejem ze dvora. Právě ten totiž umožňuje pohodlný způsob nákupu čerstvé zeleniny, mléka a mléčných výrobků, drůbeže, králičího masa, živých ryb nebo jiných produktů přímo u místních zemědělců.

Návštěvníci obdrží také přehled a kontaktní údaje na farmáře s prodejem ze dvora v regionu i brožuru s informacemi o potravinách oceněných značkou Regionální potravina a Klasa. Cílem projektu je pomoci lidem se lépe orientovat v tom, co se v Česku vyrábí a co dobrého naši zemědělci produkují. V sobotu 23. srpna se v Holi můžete těšit například na pravé farmářské mléko či na ukázku moderní dojící techniky.

slavnosti_trenazer_dojeni

Vstup na celou akci je pro návštěvníky zdarma.

Více najdete na www.farmarskeslavnosti.eagri.cz

Foto: Archiv