Kéž by tak šel zastavit čas! To si často říká i známý klarinetista, saxofonista, dirigent a skladatel Felix Slováček (69). Za pár měsíců, konkrétně 22. května, ho čeká významné životní jubileum, a tak není divu, že v souvislosti s ním vyvstala otázka, jak ho oslavit. Nebyly by to ale hvězdy českého hudebního nebe, aby si s touto výzvou neporadily.

„I když se člověk duševně cítí skvěle, tělo mu jeho skutečný věk pořád připomíná. Ten můj snad už ani nezmiňujte,“ naoko si zoufal populární muzikant. Může být ale úplně klidný! Všem, kdo vystoupí na jeho narozeninovém galakoncertu v pražské Lucerně, je ctí, že mu mohou popřát. Slováčka si totiž váží kvůli zcela jiným hodnotám, než je počet svíček na narozeninovém dortu. „Ani na chvíli jsem neváhala. Moc ráda zazpívám. Vždyť s Felixem spolupracuji už léta a vždycky se to náramně povede,“ pochvaluje si například Leona Machálková.

„Nebudu tady vyjmenovávat, čeho všeho Felix Slováček dosáhl. Všichni víme, že je to skvělý muzikant a mě je velkou ctí, že mu mohu tímto způsobem blahopřát,“ nechala se slyšet Šárka Vaňková.

Syn Felix si pro svého slavného otce přichystal vpravdě originální dárek. „Samozřejmě nemohu prozradit, o co půjde. Ale už teď mohu říct, že to nebude nic materiálního, co udělá radost jenom na chvíli,“ napíná všechny Slováček mladší.

Kromě něj se 22. května v Lucerně blýsknou také další Slováčkovi kamarádi a spolupracovníci jako Karel Gott, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Petra Janů, Monika Absolonová, Jitka Zelenková, Eva Pilarová, Leona Machálková, Sisa Sklovska, Ilona Csáková, Kateřina Brožová, Josef Laufer, Laďa Kerndl, Pavel Vítek, Šárka Vaňková, Pavel Šporcl, Jan Smigmator, Pavlína Senič, Martina Bártová a již zmiňovaný Felix Slováček mladší.

Všichni jmenovaní na benefičním galakoncertu vystoupí za symbolickou jednu korunu, přičemž 70 korun z každé vstupenky půjde na podporu osob se sluchovým postižením.

Foto: showpix.cz