V plné a původní sestavě se zpěvačkou Skye Edwards se skupina Morcheeba vůbec poprvé představí v Brně, 12. prosince v Bobycentu.

Britská skupina Morcheeba je v hudebním světě skutečně pojem. Obecně lze říct, že její repertoár jde přiřadit k popu, i když právě takovéto označení je pro skupinu tak výjimečného a specifického projevu poněkud nepřesné. Morcheeba totiž kromě klasického popu kombinuje ve své originální tvorbě také prvky trip - hopu (často je brána právě jako čistě trip - hopová záležitost), funku a soulu.

Jádrem skupiny jsou bratři Paul a Ross Godfreyovi a energická zpěvačka Skye Edwards, která skupinu během doby její existence opustila, ale dnes je opět zásadní členkou celé sestavy. Skye skupinu však po několika letech působnosti opustila a šla si za svou sólovou kariérou a tím Morcheeba ztratila svou originalitu, osobitost a kouzlo. Na postu zpěvačky se vystřídalo pár jiných vokalistů, avšak žádný z nich nenahradil silný a unikátní hlas Skye. Na dalším studiovém albu Dive Deep se kvůli absenci Skye objevilo mnoho hostujících zpěváků, deska však nepatřila k těm zásadním z celé dosavadní diskografie.

Jaro roku 2010 však znamenalo pro Morcheebu velký přelom – do sestavy se totiž opět vrací zpěvačka Skye Edwards a právě s jejími vokály vychází album Blood Like Lemonade. V roce 2013 pak vyšla poslední deska skupiny – Head Up High. A právě v plné a původní sestavě se zpěvačkou Skye Edwards se skupina Morcheeba vůbec poprvé představí v Brně, 12. prosince v Bobycentu.

Vstupenky od 590 CZK exkluzivně nabízí předprodejní síť Ticketpro.

Foto: Archiv