Letošní přehlídka filmů v Karlových Varech se chýlí ke konci. Díky tomu, že byl včera svátek, přijela na festival další vlna čerstvých návštěvníků a  západočeské město praskalo ve švech. Kolonáda, kina, restaurace, bary – všude bylo plno, a tak jsme se rozhodli konečně zajet na Goethovu vyhlídku, kam se letos přemístil proslulý klub Aeroport. 

Ráno do našeho glancovního VIP salonku přišla Hana Heřmánková a během toho, co odpočívala v péči vlasových stylistů a vizážistek, na ni čekal u šálku kávy její manžel Karel Heřmánek se svým kamarádem a kolegou Bolkem Polívkou. Byli v dobrém rozmaru a Bolek rozšafně vzpomínal na bláznivé zážitky, kterých za léta ve Varech nasbíral už pěknou řádku.

obrazek-1

Odpoledne jsme se vypravili do stanu České televize, kde si užívaly především děti. Ovšem z maskota Večerníčka, Boba a Bobka a Jů a Hele byli nadšení i dospělí a s radostí se s nimi fotili, stejně jako vedoucí vydání, Jana Marečková. Na plátně se střídal jeden večerníček za druhým a všichni, malí i velcí, spokojeně seděli na trávě a sledovali staré známé kreslené postavičky. A aby se návštěvníci ještě víc ponořili do pohádkového světa, mohli si obléct různé kostýmy a pak se v nich vyfotit v improvizovaném studiu.

aeroport

Večer nás čekal téměř magický zážitek. Na majestátní Goethově vyhlídce se stejně jako každý festivalový den konala party pod širým nebem. Uprostřed lesa vysoko nad městem se tyčí překrásná budova s věží z roku 1889, která se proměnila ve festivalový klub Aeroport, jenž sídlil vždy na Divadelním náměstí. Alternativně udělané bary uvnitř i vně, skvělá hudba a fantastická atmosféra nám vlily energii do žil. Jak se říká, to nejlepší vždycky nakonec…

Foto: Archiv