Nová černá komedie Díra u Hanušovic, z dílny Miroslava Krobota se odehrává v moravských Jeseníkách. Jednu z hlavních rolí si zahrál Ivan Trojan. Jak se mu podařilo zmást dokonale celý štáb?

Na natáčení se dostavil v plnovousu a aby dokonale splynul s tamní přírodou, vzal si s sebou také bicykl. "Jeden renomovaný maskér mi jednou řekl, že můj obličej je zajímavý zhruba tak od nosu nahoru a že bych si měl nechat narůst vousy. Tak jsem to zkusil. Nikdo mě nepoznal a málem mě nepustili na natáčení. Zastavila mě asistentka produkce už na příjezdové cestě, s tím že dál bohužel nemůžu, kvůli natáčení. Když jsem se jí zeptal, kdo tam točí, odpověděla, že toho asi nebudu znát. Nakonec z ní vypadlo, že je to Mirek Krobot. 'Máte pravdu, toho neznám,' odpověděl jsem."

Trojana nepoznali ani kolegové na place. Chvíli jim trvalo, než zjistili, kdo se skrývá pod vousy. "Nakonec se strhla asi hodinová debata, jestli si mám plnovous nechat, nebo ho oholit," dodal známý český herec.

Díru u Hanušovic mohou dnes v premiérovém promítání shlédnout návštěvníci Karlovarského festivalu. V kinech se objeví 24. července a kromě Ivana Trojana v ní můžete vidět Tatianu Vilhelmovou, Jaroslava Plesla, Lukáše Latiňáka, Johannu Tesařovou a Lenku Krobotovou.

Foto: Herminapress