Křehká zpěvačka Vendula Příhodová, jež zaujala v pěvecké soutěži, září v muzikálu Into the Woods. Její magický hlas vás uhrane, stejně jako její pohádková podoba.

„Myslím, že Američané mají rádi spíše první polovinu muzikálu. Je více pohádková, romantická. Druhá polovina je realistická, tvrdá. Řekla bych, že je v ní pravda o lidskosti. Dozvíte se z ní, jak žijeme, čím se trápíme, jak reagujeme. Myslím, že ta se bude více líbit českému publiku. Přeci jen, Češi se rádi zaobírají problémy,“ říká jedna z představitelek hlavní role Vendula Příhodová, která se na jevišti střídá s Michaelou Horkou.

Pokud máte rádi pohádky bratří Grimmů, pak se na ně můžete podívat i na jevišti, v muzikálové podobě je uvádí v divadle Kolowrat společnost Prague Shakespeare Company. A dokonce v originále – v angličtině. Ovšem myslí i na české publikum, takže se nemusíte bát, že by se zapomnělo na titulky. Autor muzikálu Into the Woods Stephen Sondheim je v zahraničí velkou hvězdou. Může se zdát, že muzikál je určen spíše pro děti. Příběhem klasických pohádkových postav se ovšem vine hluboké poselství všem generacím, a tak si v něm každý najde své.

Pokud byste na muzikál rádi zašli, termíny najdete na www.pragueshakespeare.cz. Období Vánoc je na pohádky jak dělané!

Foto: Archiv