České Miss 2013 Gabriele Kratochvílové (23) se podařil husarský kousek! S krátkými vlasy zvítězila v záplavě dívek s dlouhými kadeřemi. Jejími dalšími zbraněmi jsou také odzbrojující úsměv, inteligence a smysl pro humor.

Gabrielo, kolik vám přibylo žádostí o přátelství na facebookovém profilu? Nedávno jsem se koukala a bylo to asi 500 (překvapeně).

Řešíte hodně, co o vás vyjde v médiích? Přece jen to pro vás musí být nezvyk? Musím se přiznat, že se pořád dojímám. Protože zatím o mě píšou hezky. Samozřejmě na některé otázky nepodpovídám, třeba co se sexu týče. Ale oni si to pak o mě třeba vymyslí (smích).

Kromě vašeho účesu se hodně řeší také fakt, že jste šťastně zadaná. Hodně dívek se po vítězství v soutěži s přítelem rozejde. Bojíte se, že to bude i váš případ? Je mi jasné, že partneři dívek, které se umístí v soutěži krásy, to nemají jednoduché. Dokonce myslím, že to mají ještě těžší než samy holky.

Budete ho brát s sebou do společnosti? Budu ráda, když na nějaké akce budeme moct jít společně, ale určitě mě nebude doprovázet na všechny. Ať má on svůj klid a já ten svůj. Nerada bych ho do toho zbytečně zatahovala a už vůbec ho nechci vláčet do médií. Ale jsme na začátku, navíc mě čeká plno nových věcí. Takže prioritou pro mně teď je najít způsob, jak to spolu zvládnout.

HML_1583

Jednou z vašich výher je i roční pronájem bytu v pražském Hloubětíně. Budete v něm bydlet s přítelem? Tak o tom jsem ještě vůbec nepřemýšlela. Na nové bydlení se moc těším, ale vzhledem k tomu, že jsme s přítelem teprve čtyři měsíce, je na takové úvahy ještě brzy. Každopádně se tam můžeme scházet (smích).

Svým vítězstvím jste jistě potěšila všechny majitelky krátkých vlasů. Jak dlouho máte tenhle účes? Mám ho od léta a jsem z něj nadšená. Zato když jsem byla malá a mamka mě do první třídy stříhala na kluka, jsem z něj moc odvázaná nebyla (smích).

Dvě z finalistek šly do soutěže s vylepšeným hrudníkem. Jak se stavíte k plastickým operacím? Rozhodně je neodsuzuji. To je každého věc. I v tomhle případě platí: nikdy neříkej nikdy. Zvlášť, když je operace vhodná třeba ze zdravotních důvodů. Ale rozhodně neplatí, že by Miss musela mít velká prsa, že je to automaticky zárukou úspěchu.

Modelky často řeší nejen ňadra, ale i další tělesné proporce a s tím související jídlo a nejrůznější diety. Gabrielo, jíte ráda? Rozhodně! Třeba na soustředění na Filipínách jsem s velkým zájmem ochutnala téměř všechno. Jím moc ráda, i když v poslední době jsem měla docela nervy a jídlu jsem logicky moc nedala. Třeba špagety, ty bych mohla jíst každý den. Ale nejsem vybíravá. Ani s vařením nemám problém, i na Filipínách jsem v rámci přiděleného úkolu vařila.

České krásky ve světě mají velmi dobré jméno, máte mezi nimi nějaký vzor? Líbí se mi třeba to, co dělá Tereza Maxová. Že bych ale měla vyloženě nějaký vzor, to ne. Ráda bych byla originálem a sama za sebe.

Foto: Archiv České Miss