Již tento pátek otvírá své brány největší festival jídla a pití v Ústeckém kraji. V areálu Zahrady Čech po dobu tří dnů budou moci návštěvníci ochutnat nejen českou kuchyni a domácí produkty, ale i kuchyni švýcarskou, molekulární, sushi, škeble a mnoho další.

K vidění bude baristická show, kuchařskou show – souboj šéfkuchařů, cukrářské speciality nebo jak správně a chutně připravit zdravou stravu.

Vystoupí zde známí šéfkuchaři Radek Šubrt, Marek Svoboda, Lukáš Uher, Jan Heřmánek a další. Hostem bude i charismatický šéfkuchař z pořadu Když vaří TÁTA, Martin Polačko.

Uskuteční se i show vaření se Zvěřinou, těšit se můžete na Petra Zvěřinu z Václaváku, který přijede s projektem Ulice dětem on Tour a uvaří pro návštěvníky svoji specialitu. Dále je připraven bohatý doprovodný program se soutěžemi o zajímavé a hodnotné ceny a mnoho zábavy nejen pro dospělé, ale i pro děti v podobě Dětského ráje plného skákacích hradů, malování na obličej, dočasného tetování a mnoho dalšího.

Jednodenní vstupné činní 100 Kč na osobu.

Festivalovým platidlem zůstává tzv. LIŤÁK, jehož hodnota činí 25 Kč.  Toto platidlo bude jediná měna, za kterou si návštěvníci festivalu mohou zakoupit degustační menu, nápoje a ostatní laskominy či účast na kuchařských show.

V rámci druhého ročníku přibude nejedna skvělá novinka, a tou jsou gastronomické soutěže. Všechny soutěže budou ohodnoceny hodnotnými cenami:

Více informací najdete na www.gastrofoodfest.cz

Foto: Archiv