Když se někdy v roce 2002 v malostranské kavárně U zavěšeného kafe u jednoho stolu sešli Aňa Geislerová (37), Táňa Vilhelmová (35) a Peter Serge Butko, ještě netušili, že dají vzniknout veleúspěšnému projektu Vánoční bazar v Mokré čtvrti.

Po několika nápadech a několika skleničkách se rozhodli, že spolu založí bazar. Že budou shromažďovat zajímavé věci od spousty svých zajímavých přátel a prodávat je.

Po dalších skleničkách se dohodli, že si zisk nenechají, ale každý rok najdou nějaký projekt, který utrženými penězi podpoří. Hned první ročník se zalíbil všem kamarádům kteří s Aňou, Táňou a Peterem rádi občas popíjeli.

"Vánoce jsme zvolili proto, že k nim dobré skutky patří a také abychom předvánoční čas trávili spolu s kamarády a nakonec se všemi, kteří se rozhodli pomáhat, tedy i s vámi," zavzpomínaly herečky.

A co je na programu letos? Kromě hojně navštěvovaného Vánoční bazaru, který proběhne ve dnech 13. až 15. prosince v Divadle Disk, může veřejnost přispět i na behefičním představení Bláznivý Petříček, jež so koná 9. prosince v divadle La Fabrika.

Vrcholem pak bude galavečer Snesitelná lehkost pití v pražské Lucerně, kde 20. prosince vystoupí celá řada umělců včetně Báry Basikové, Dana Bárty, Jiřího Macháčka, Vojty Dyka, Jiřiny Bohdalové a mnohých dalších.

Vánoční bazar

Foto: Archiv