Už 56. ročník udílení nejznámějších hudebních cen světa je tu – a letos ve znamení slavného hudebního páru, zpěvačky Beyoncé (32) a jejího manžela, rappera Jay-Z (44). Právě ti budou předávání letos moderovat a před sálem Stapples Center v Los Angles si také společně zazpívají. 

Co si největší hudební hvězdy na předávání nejprestižnějších hudebních cen letos obléknou? Jaké šperky zvolí, co budou říkat a jak se budou cítit? Právě tohle zajímá každý rok miliony diváků po celém světě, kteří sledují pořad Live from the Red Carpet (Živě z červeného koberce) televizního kanálu E!. Moderátoři v čele s Giulianou Rancic a Ryanem Secreastem podrobí hvězdy křížovému výslechu přímo na červeném koberci.  Z hlediska oblečení i vystupování patří Grammy k těm nejextravagantnějším akcím roku a tomu se bude věnovat další moderátorská dvojice Kelly Osbourne a Ross Mathews, kterým neuteče výstřelek žádné přítomné hvězdy.

Kelly Osbourne

K nejvýznamnějším hostům bude kromě Beyoncé a Jay-Z letos patřit country-popová hvězda Taylor Swift, hudebnice Katy Perry, tajuplná francouzská dvojice Daft Punk vystupující zásadně v maskách, soulový klasik Stevie Wonder, a také oba zbývající členové legendárních The Beatles, Paul McCartney a Ringo Starr. Diváci se mohou těšit i na dívčí idol Justin Timberlake, který se sice nedostal do hlavních nominací, ale tuto jedinečnou událost si nenechá ujít stejně jako Lagy Gaga.

Pořad Live from the Red Carpet se letos vysílá poprvé i u nás, a atmosféru z červeného koberce Grammy Awards lze zažít už dnes 26. ledna od 24 hodin do 3 hodin ráno, reprízy a vstupy se pak vysílají v průběhu celého pondělka.

Foto: Archiv