Tento týden, přesněji 15. ledna začal 5. ročník Grand Restaurant Festivalu, který potrvá až do 28. února. Za snížené ceny máte možnost navštívit luxusní podniky, ve kterých byste za podobné pokrmy mimo festival zaplatili mnohem více

Festival probíhá v 83 TOP restauracích z publikace Maurerův výběr Grand Restaurant ve 30 městech po celé České republice. Za zvýhodněné festivalové ceny ochutnáte speciality nejlepších a nejzajímavějších tuzemských restaurací, například ve vítězné restauraci Piano Nobile v Chateau Mcely. Z TOP 10 se festivalu účastní i brněnská Koishi fish & sushi a pražské restaurace Bellevue, Terasa U Zlaté studně a Francouzská restaurace Art Nouveau.

Nejlepší šéfkuchaři připraví pokrmy v kategoriích: To jste ještě nejedli, Ctíme tradiční recepty a zvyklosti a Láska prochází žaludkem. Ke každé ochutnávce dostanete přírodní minerální nebo pramenitou vodu z portfolia společnosti Kofola.

jeleni falesna svickova_La Bouchee

Co ochutnáte? Těšit se můžete například na marinovaný steak z oslí svíčkové, bizona, šnečí ragú s bazalkou, račí ocásky, rybu Fugu či zmrzlinu z kozího sýra s višňovým kompotem, pečený bůček na kofole s pastyňákovým pyré a zimní zeleninou, silný bažantí vývar, consommé s estragonovým nočkem, restované hřebínky z divočáka s demi-glace z černého rybízu, levandulový tvarohový dort či teplou čokoládovou polévku ovoněnou lanýži a k tomu bonbon s marinovaným zeleným pepřem a celou řadu dalších delikates… Vybírat můžete ze základní, dvouchodové nebo tříchodové degustace – ke každé ochutnávce dostanete přírodní minerální nebo pramenitou vodu z portfolia společnosti Kofola. U dvouchodové navíc sklenku vína či piva, u tříchodové 2 sklenky vína nebo piva. Ceny jsou v rozmezí od 250 do 600 Kč (podle toho, zda zvolíte základní, dvouchodovou nebo tříchodovou degustaci).

MnamVlak-25

Mňam novinky Pokud se rozhodnete za dobrým jídlem cestovat, opět jsou připraveny speciální vlaky a autobusy. Letošní novinkou je Singles MňamBus pro nezadané, či pro zadané, kteří chtějí poznat nové přátele nebo prostě jen strávit den s lidmi, kteří mají podobné labužnické zájmy.

Nově vyjede „Tajný MňamBus“, o kterém budete vědět jen čas a místo srazu. Ti, co nemusí maso, mohou vyrazit na „Vegetariánský MňamBus“. Připraveny jsou zážitkové výpravy po republice – dvoudenní expedice MňamVlakem z Prahy přes Ostravu do Rožnovských pivních lázní a farmářský výlet na poklidný venkov do Soběsuk na rodinnou Angusfarm, kde vás kromě tříchodové degustace čeká i jejich proslulá škola míchání tataráku.

MňamBus s názvem Příběh jídla vyjede na Farmu Košík paní Dáši Havlové a poté se hosté přesunou na zámek Chateau Mcely (na obou místech budou tříchodové degustace a doprovodný program).

cokolada, sama coklada

Jak na to? K tomu, abyste se mohli zúčastnit Grand Restaurant Festivalu, musíte mít zakoupenu festivalovou ochutnávku do vámi vybrané restaurace či speciální doprovodný program: MňamBus, MňamVlak a MňamBalíček na příslušný den a čas.

Foto: Archiv