Moderátorka a spisovatelka Halina Pawlowská (58) si splnila svůj dávný sen. I když miluje Prahu a celý život žila v centru, toužila po změně v podobě chalupy někde u lesa.

"Nikdy jsme chalupu neměli a já jsem vždycky záviděla kamarádkám, když je rodiče nutili, že s nimi musí jet na víkend. Vždy jsem bydlela v centru Prahy a milovala jsem, když jsme jezdili do hor na letní byt," nechala se slyšet.

I když pro mnoho lidí je pobyt na chatě nebo chalupě synonymem pro pořádnou dřinu a fyzickou práci, Halina rozhodně není jejím otrokem. "Nejsem typ, který si sám všechno opraví a postaví. Baví mě spíš navrhovat a vymýšlet. Co úplně nenávidím je vytírání podlah a měnění ložního povlečení," přiznává Pawlowská.

Na chalupě u lesa, kterou si vždycky přála, si užívá hlavně klidu, šumění stromů, békání ovcí a vůni posečené trávy. Halinini hosté si pak mohou být jisti, že je překvapí nějakou laskominou z kuchyně, kde tráví čas moc ráda.

"Baví mě vařit. Ideální je víkend na chalupě, když si dojdeme na houby a já udělám něco moc dobrého. Taky mě baví bazary, kde si můžu koupit pár starých kousků," pochvaluje si oblíbená moderátorka.

Foto: Tomáš Břínek