Spisovatelka a scenáristka Halina Pawlowská pokřtila svou nejnovější knihu s názvem "Pravda o mém muži". Už z pozvánky na křest bylo zřejmé, že to nebude jen tak obyčejná akce. 

Halina Pawlowská totiž rozeslala pozvánku s dojemným zněním: Uplynul rok od křtu mé poslední knížky, ale stačily jen dva a půl měsíce, aby se mi změnil život. Umřel mi můj muž, kterého jsem milovala 37 let. Abych přežila, že on už nežije, začala jsem psát příběh o dlouhé lásce. A protože nechci truchlit, tak moc toužím po večírku, kde uvidím lidi, které mám ráda. Její přání se jí do puntíku splnilo. Grand café Orient v Domě U Černé Matky Boží v Praze praskal ve švech a nechyběl tady nikdo, kdo ve světě showbyznysu něco znamená. A hlavně - kdo má rád Halinu Pawlowskou.

Nebyla by to ale Halina, kdyby celou tu zvláštní chvilku trochu nezlehčila a neřekla, že knihu napsala jako záminku pro to, aby mohla všechny lidi, které má ráda a kterých si váží, pozvat na její křest. Večer patřil lásce, oslavě tohoto citu a oslavě vlastnosti, které je k němu podle Haliny nejvíce zapotřebí - trpělivosti. A samozřejmě jejímu muži Zdeňkovi, na něhož, jak bylo poznat z jejího chvějícího se hlasu, stále nemůže zapomenout.

"Mého muže  většina z vás neznala, protože nechtěl být medializovaný a často si lidi mysleli, že je jakousi paní Columbovou, že neexistuje. Ale můj muž existoval a žil a pořád žije v mém srdci, prostě furt no…," nedořekla pro slzy větu a byla odměněna potleskem přítomných, který vyjadřoval podporu a pochopení. Halina ovšem po chvíli dojímala svým proslovem dál. "Nikdy jsem svému muži neřekla, že mu děkuju za to zázemí a jistotu, kterou mi dával, že mě měl rád a ve mně byla taková lehkost ve psaní, hraní a moderování a koketování a bůhví v čem ještě. A mně mrzí, že jsem mu nepoděkovala a já bych dneska chtěla těm díkům věnovat určitou pozornost," přiznala. Slova díků pak vyjádřila nejen svému zesnulému muži, ale také rodině, dětem, vnukovi, přátelům, kamarádkám, lékařům, psům, časopisu Glanc, který ji stále drží nad vodou, nebo za seriál Počátky, v němž hraje.