Na světě je jen hrstka módních značek, o kterých můžeme s klidem v duši říci, že změnily svět módy. Newyorský módní dům Helmut Lang k nim nepochybně patří. Pražský multibrandový butik Dušní 3 tuto legendu nově zařadil do své stálé nabídky.

Jméno Helmut Lang je ztělesněním tak trochu jiného luxusu - nejkvalitnějších materiálů jemně klouzajících po kůži, nenápadných detailů určených pouze pro oči nositele, bezchybně vypracovaných střihů a charakteristické uvolněné elegance. Minimalistický, neformální luxus, který k velkému efektu nepotřebuje křičící loga a trendy výstřelky.

Návrhář Helmut Lang vstoupil do módního světa v roce 1986 a v průběhu 90. let si vybudoval pozici velikána, který mění zavedená pravidla. Jako první původem rakouský designér začal pracovat s high-tech materiály od holografických potisků až po látky měnící barvy při kontaktu s kůží a jako první návrhář v roce 1998 odprezentoval svou novou kolekci prostřednictvím videozáznamu zveřejněného na webu. Langův rukopis si získal miliony fanoušků po celém světě a zařadil se mezi nejuznávanější návrháře naší doby.

V butiku Dušní 3 je již nyní k dostání nová jarní kolekce této značky. Langovu tradiční kombinaci bílé a černé ozvlášťnuje mramorový potisk na hedvábných šatech a tunikách, nechybí ani uvolněné topy a šaty ozvláštněné typickým řasením a asymetrií. Chybět nemohou ani tolik oblíbená volně střižená trička v neutrálních barvách.

Foto: Helmut Lang