Téměř jako ve slavné Manéži Bolka Polívky si nyní můžete připadat v kavárně Platýz v centru Prahy. Aby ne! Až do konce května tu probíhá výstava fotografií Jefa Kratochvíla, která mapuje historii tohoto slavného televizního pořadu.

Známý herec, mim a bavič samozřejmě nechyběl ani na vernisáži zmíněných snímků. Přivítal tu celou řadu hostů, jako například herce Vladimíra Kratinu, principálku Hanu Gregorovou nebo publicistu a textaře Vladimíra Poštulku.

Manéž se vysílá 25 let, natočeno bylo 50 dílů, přičemž se vystřídalo přes 350 hostů. Se kterým z nich jste měl největší práci? Ono se to nezdá, ale s Pechou (Jiří Pecha – pozn. red.). Ono to vypadá, že jsme sehraní, a to opravdu jsme, ale on mi nerozumí. Ne že by dělal, že nerozumí, ale on mi prostě nerozumí. Někdy je to s ním těžký (smích).

Zahlédl jsem tady i vašeho syna Vladimíra. Je už dospělý, přesto se nemůžu nezeptat. Kočírujete ho, dáváte mu ještě nějaké otcovské, dobře míněné rady? Pokud možno nenápadně, neviditelně a neslyšitelně. Vezme je jedině v případě, že o nich neví.

Jste rád, že se věnuje herectví a divadlu jako vy? Určitě mi to nevadí. Naopak. Jsem rád, že se baví a že to baví lidi kolem něj a lidi v publiku. To je velká radost.

Kromě toho jste také hostitelem v nové talkshow Polívka na víně. Kdo z pozvaných vás nejvíc překvapil? Zrovna včera jsem natáčel s Monikou Absolonovou. A člověk má z krasavic tak trošku obavu, jistě mě chápete (smích). Ale najednou to byl tak příjemný, spontánní rozhovor, plný humoru, ironie a sarkasmu. Moc jsme si to užili.

Nedávno jste se objevil na obrazovce také v roli podnikatele, majitele farmy, která hostila kuchaře Zdeňka Pohlreicha. Promítlo se jeho „angažmá“ do počtu hostů? Mělo to nějaký vliv? Ono se trefilo zrovna do období, kdy byla zima. Měsíce jako leden a únor jsou vždycky slabé. Na jaře zase lidé začali jezdit, takže kdo ví, jaký vliv to mohlo mít.

Foto: showpix