Než se Sandra Nováková (30) stala úspěšnou seriálovou herečkou, prošla si pořádnou školou života. Zkušenosti navíc nesbírala v českých luzích a hájích, ale ve Velké Británii.

Po konzervatoři strávila rok studiem angličtiny. Když se pak rozhodovala, co dál a herecké příležitosti nepřicházely, řekla si, že zkusí štěstí za mořem. „Chtěla jsem ty zkušenosti zužitkovat a rozmluvit se,“ vzpomíná. Svojí anglickou cestu začala v malé vesničce asi 200 kilometrů od Londýna jako uklízečka v kuchyni.

„Jenže to byl ten kámen úrazu. Po studiu americké angličtiny jsem se najednou musela sžívat s britským slangem, v němž jsem byla ztracená,“ říká sympatická herečka. Poté se na čas přesunula na okraj Londýna, kde pracovala jako au-pair. „Ani tehdy jsem ale moc zkušeností, tedy těch jazykových, nepochytila, protože jsem rodině musela být pořád k dispozici,“ dodává.

Její sen, že v cizině potká toho Pravého, úspěšně projde některým z konkurzů a stane se hvězdou, se tak rychle rozplynul. Ani tak ale svojí anglické mise nelituje, protože pro ni znamenala velmi cennou zkušenost. „Byla jsem tam jenom půl roku, ale i tak si myslím, že to bylo až moc,“ říká s odstupem Nováková, které se po návratu začalo v herecké branži zase skvěle dařit.

Časopis Glanc se znovu vydal kolem světa, tentokrát do Spojeného království. Nenechte si ujít britský speciál, který je právě v prodeji!

Foto: profimedia