Každá koruna dobrá! Tohle heslo dnes slýcháme snad ze všech stran. Podobně nálehavé volání zřejmě vyslyšely i nezapomenutelná herečka Vilma Cibulková (50) a její, o něco méně známá kolegyně Andrea Černá (36).

Zatímco hvězda pohádky Princezna ze mlejna, která donedávna vsázela hlavně na divadelní role, se úspěšně "upíchla" v Ordinaci v růžové zahradě 2, její zkušenější kolegyně má podle všeho zazářit v nekonečné Ulici. Není divu. Například v seriálu Dobrá čtvrť, který nyní s velkým úspěchem reprízuje Česká televize, dokázala, že jí ani tento žánr není cizí.

Jistě nezklame ani Černá, která se předtím mihla v oblíbeném seriálu Velmi křehké vztahy, v němž si zahrála partnerku Viktora Limra. Nehledě na fakt, že díky takovému angažmá obě parádně přilepší svému rozpočtu. Honoráře za natáčecí den v případě známých tváří začínají na několika tisících a v případě zářných hvězd, jakou je například Cibulková, se mohou pohybovat i v řádů desetitisíců.

Naštěstí už je pryč doba, kdy účinkování v seriálech brali někteří herci jako něco potupného a dehonestujícího. Postupem času většina z nich přišla na to, že nad tímto "řemeslem" netřeba ohrnovat nos, ba co víc, že se díky němu dá skvěle vyžít.

 

cerna

 

Foto: Martin Tiso a TV Nova