Herečky Vendulka Křížová (41) a Veronika Jeníková (49) pozvaly své kolegyně z divadla a vyrazily společně na pochod proti rakovině. A protože s sebou vzaly své domácí mazlíčky, historicky první Avon pochod Klánovice s nimi šla i smečka jejich psů.

Pochod startoval od kulturního centra Nová Beseda, kde herečky hrávají své představení Velký holky nepláčou. Proto na akci pozvaly i své kolegyně z této inscenace Janu Šulcovou a Danielu Choděrovou, přidala se i Janina dcera Róza.

"Děti jsem nechala doma a vzala s sebou své dvě irské teriérky Jarunku a Bohunku. Cesta vedla částečně i lesem, tak se mé psí holky krásně proběhly, i když Jarunka se na chvíli ztratila. A my všechny jsme nejen podpořily dobrou věc, ale taky si příjemně vyvětraly hlavu," řekla Křížová, která hrála v Cestách domů vrchní sestru Zlatu.

"Když má člověk volno, je fajn podpořit dobrou věc a tohle určitě dobrá věc je. Rakovina je celosvětový problém a je dobré a hlavně důležité, když člověk může takto příjemnou formou vyzvat všechny ženy, aby se nebály a dbaly na prevenci proti této chorobě," nechala se slyšet Jeníková, kterou doprovázel bišonek Marty.

"Dnešní odpoledne se mi moc líbilo, byla jsem překvapená, kolik lidí přišlo. K pochodu nám zněly bubny, byla to hezká procházka," pochvalovala si Šulcová. Ta s sebou vzala svou fenku Adinu.

Foto: Herminapress.cz