Natrefit na hru, při které se pobavíte, zamyslíte a nakonec vám ukápne i nějaká ta slza, není snadné. Málokterý autor má dar probudit ve vás všechny tyto emoce.

Francouzskému spisovateli Éricu-Emmanuelu Schmidtovi, který patří v současnosti k nejúspěšnějším a nejhranějším francouzským dramatikům, se to podařilo. Vyrůstal v ateistickém prostředí, ale po mystickém zážitku v jihoalžírské poušti se stal věřícím. Jeho vtipné, sarkastické a duchaplné hry získaly několik francouzských prestižních cen „Molièrů“.

webHotel mezi dvema svety_6842_fotoRomanCerny

Komedii Hotel mezi dvěma světy napsal v roce 1999. Ocitnete se v ní v tajemném hotelu mezi světem živých a mrtvých. Jak brzy zjistíme, člověk nachází svou lásku nebo začíná doopravdy žít, když už je téměř pozdě. Podaří se hrdinům hry vrátit zpět na Zemi a pokračovat v tom, co započali, napravit svoje chyby a vážit si všeho, co je potká?

webHotel mezi dvema svety_I. Pazderkova,D. Rous_fotoRomanCerny

 

V hotelu jsou si všichni rovni a ani jeden z nich netuší, co je čeká. A tak hledají spásu u svého doktora, tajemného doktora S, o kterém si myslí, že jim může leccos říct. Ale může doopravdy? V hlavní roli uvidíte skvělou Ivu Pazderkovou, které sekunduje dalších několik herců, například Daniel Rous nebo Ludmila Molínová. Hru vám můžu s klidným svědomím doporučit, je báječná!

Foto: Archiv