Hudební nadšenci pozor! Událost roku ze světa hudby je tu. Startují totiž Hudební ceny Evropy 2 a Europy 2 za rok 2014. Výherce kategorií mají v rukou už potřetí ti nejpovolanější – posluchači a fanoušci hudby.

Karla Gotta a Lucii Bílou mezi nominovanými rozhodně nehledejte. Místo toho můžete hlasovat například pro Pharrella Williamse, Eda Sheerana, Taylor Swift, One Republic, Coldplay ale i pro československé hvězdy, takže třeba pro Celeste Buckingham, Ewu Farnou, Xindla X, Majka Spirita, Chinaski a další.

Hudební fajnšmekři, posluchači a fanoušci budou totiž vybírat vítěze hned v několika kategoriích a to český nebo slovenský zpěvák, zpěvačka, kapela, písnička, DJ a to samé i ze světa - zahraniční zpěvák, zpěvačka, kapela, DJ a k tomu ještě kategorie Objev roku, Klub roku a Hudební portál roku. Absolutním vítězem se minulý rok suverénně stala Celeste Buckingham.

Kdo bude kralovat letošním cenám? Kdo svůj titul obhájí? Která pěvecká hvězda bude stoupat výš a výš a kdo naopak u posluchačů totálně propadne? Kdo nazpíval nejlepší singl roku? Fanoušci o tom mohou rozhodnout  do 17. února na webové stránce www.evropa2.cz/cs/awards.

Na mega show a vyhlášení vítězů se pak můžeme těšit 18. února a to v přímém přenosu na obou rádiích od 15:00 pod taktovkou moderátorských hvězd Jindřicha Ekla a Matúše Krnčoka. Vítězové získají originální cenu – originální, ručně tvořenou skleněnou skulpturu od designéra Bořka Šípka.

Foto: www.evropa2.cz