Zpěvák Dalibor Janda (60) se, podobně jako řada dalších umělců, veze na nostalgické vlně, která vzhlíží k dříve nenáviděným 80. létům jako k modle. A nemá s tím sebemenší problém.

Pro Jandu totiž byla osmdesátá léta tím, co je pro spoustu zpěváků a umělců obecně jen pouhým snem, jelikož se mu podařilo získat veškeré možné ocenění tehdejší doby.

"Velmi rád na tyto léta vzpomínám. Hudba mě ale stále baví, neustále skládám a tvořím nové písničky, se kterými pak koncertujeme," nechal se slyšet zpěvák, kterého proslavily hity jako Hurikán nebo Žít jako kaskadér.

Není proto divu, že nechyběl v novém podniku, který se na vlně nostalgie bude snažit taky něco trhnout. "Myslím, že udělat klub ve stylu 80. let je velmi dobrý nápad. Všude, kde se objevíme, mi lidé dávají najevo, že písničky z té doby jsou stále úspěšné," přiznal zpěvák a textař, který na svých hitech znovu královsky vydělává.

Z jeho slávy nyní těží i dcera Jiřina Anna, jež se pravidelně objevuje na jeho koncertech, byť jsou jejich návštěvníci lační hlavně po starých Jandových hitech, které znají z mládí.

Jeho nové písničky si sice se zájmem poslechnou, snaživou Jiřinu ale stále berou jako "nutné zlo". Vzhledem k tomu, že Janda před Vánocemi naplnil i pražskou 02 arenu a na jeho koncerty chodí davy lidí, může se jeho dcera radovat alespoň z toho, že nemusí objíždět bývalé kulturní domy a hrát pro hrstku nadšenců.

Dalibor Janda se mezi fanoušky těší pořád velké oblibě.

Foto: Herminapress a Café 80’s